Baie eenvoudig gestel, Tamari-sojasous word tradisioneel gemaak met min of geen koring, terwyl koring een van die 4 algemene bestanddele in gewone sojasous is. Hier by Kikkoman word ons Tamari Sojasous gemaak sonder enige koring en is heeltemal glutenvry.
Is Tamari dieselfde as glutenvrye sojasous?
Tamari is 'n glutenvrye sojasous- alternatief, wat saam met sy ryk tekstuur en diep umami-geur die mees kenmerkende kenmerk is. Terwyl die meeste handelsmerke ten volle glutenvry is, moet jy seker maak dat jy die bottel dubbel kontroleer as jy 'n glutenvrye dieet volg, net vir ingeval.
Is tamari-sojasouspoeier glutenvry?
Tamari-sojasouspoeier is sout en ryk en word vir hoofsaaklik Asiatiese (Japannese, Chinese) kombuis gebruik, maar ook in ander kosse, as 'n glutenvrye alternatief vir sojasous.
Wat is die verskil tussen sojasous en Tamari?
Wat is die verskil tussen tamari en sojasous? Tamari en sojasous lyk soortgelyk, maar hulle word op verskillende maniere gemaak en die bestanddele wat in elkeen gebruik word, is ook anders. … Terwyl sojasous bygevoegde koring bevat, het tamari min of geen koring nie - en daarom is tamari 'n wonderlike opsie vir enigiemand wat glutenvry is.
Het sojasous gluten Kikkoman?
Is Kikkoman natuurlik gebroude sojasous glutenvry? Die gluten in Kikkoman Naturally Brewed Sojasous is onder die opsporingslimiet van 10dpm (volgens toetse deur onafhanklike institute). Ons beveel Tamari Glutenvrye Sojasous aan vir mense met glutenintoleransie.